Link4 łączy siły z łowcami burz

opublikowano: 02-01-2018, 16:25
aktualizacja: 02-01-2018, 16:27

Od nowego roku ubezpieczyciel uruchomił usługę alert pogodowy. Czy ostrzeganie przed żywiołami pomoże ograniczyć skalę odszkodowań?

Burza, pioruny
Fotolia

Tylko w pierwszej połowie ubiegłego roku odszkodowania za skutki żywiołów wzrosły aż o 24,4 proc. do 1,2 mld zł – wynika z informacji opublikowanych przez Polskę Izbę Ubezpieczeń. Dlatego też ubezpieczyciele przestają traktować huragany czy śnieżycie jako anomalie pogodowe i szukają rozwiązań, które zniwelują skalę strat.

Specjalizujący się w sprzedaży ubezpieczeń przez telefon lub Internet Link4 uruchomił usługę alertów pogodowych przy ubezpieczeniu mieszkania lub domu. Klienci, którzy posiadają taką polisę będą otrzymywali pod wskazany numer telefonu wiadomość z informacją o zbliżających się wichurach czy śnieżycach.

„Powoli obserwujemy zmianę klimatu w Polsce. Nasilają się zjawiska uważane za nietypowe dla naszego obszaru, takie jak gwałtowne burze, trąby powietrzne czy intensywne opady. Często nie da się ich uniknąć, ale można się na nie przygotować. I w tym chcemy pomóc naszym klientom” – tłumaczy w oficjalnym komunikacie Agnieszka Wrońska, prezes LINK4.

Ubezpieczyciel nie chce ograniczać się wyłącznie do suchego komunikatu ostrzegawczego – w treści wiadomości znajdzie się również link, który odeśle do porad, jak się zabezpieczyć przed zdarzeniami pogodnymi. Jak informuje Link4, dzięki tej inicjatywie klient przypomni sobie m.in. o konieczności szczelnego zamknięcia okien podczas ulew, a w przypadku gwałtownej burzy o pozostawieniu podpiętego przynajmniej jednego odbiornika, np. włączonej żarówki, dzięki czemu w razie uderzenia pioruna przepięcie spali żarówkę zamiast krążyć w sieci.

Ubezpieczyciel stawia na proste wskazówki i porady, które nie będą miały wpływu na wypłatę odszkodowań, jeśli klient nie zastosuje się do nich.
–  To jest usługa dodatkowa, która ma charakter prewencyjny i nie ingeruje w umowy zawierane z klientami. Chcemy pomóc przygotować się naszym klientom na ewentualne niebezpieczeństwo atmosferyczne – zapewnia Maciej Krzysztoszek, rzecznik prasowy Link4.

Inicjatywa powstała przy współpracy ubezpieczyciela ze stowarzyszeniem Skywarn Polska, twórcami systemu SkyPredict 2, który w czasie rzeczywistym dostarcza dokładne ostrzeżenia.

60 proc. … tyle domów i mieszkań w kraju jest chronionych polisą – wynika z danych PIU.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane