LinkedIn kupuje portal za 1,5 mld USD

ŁO, Bloomberg
10-04-2015, 12:45

Czołowy portal społecznościowy dla ludzi aktywnych zawodowo ogłosił, że przejmuje serwis Lynda.com, który zapewnia internetową edukację.

Transakcja jest warta 1,5 mld USD, a LinkedIn część tej sumy zapłaci w gotówce, resztę ureguluje akcjami.  

Lynda.com ma w swoich zasobach ponad 5,7 tys. kursów i 255 tys. materiałów wideo z zajęciami dokształcającymi. Firma oferuje kursy zarówno klientom indywidualnym, jak i dużym korporacjom. LinkdeIn zyska dzięki temu przejęciu dostęp do materiałów edukacyjnych, które będzie mógł wykorzystać w swojej ofercie.  

W styczniu tego roku portal Lynda.com pozyskał 186 mln USD na dalszy rozwój od takich inwestorów, jak TPG Capital, Spectrum Equity, Accel Partners i Meritech Capital Partners. 

James Cakmak, analityk Monness, Crespi, Hardt & Co. powiedział agencji Bloomberg, że transakcja może zwiększyć przychody LinkedIn o 3-5 proc. w tym roku.  

LinkedIn chwali się, że jest największą siecią specjalistów na świecie i ma 300 mln użytkowników w 200 krajach. Osoby zarejestrowane na portalu mogą tworzyć swoje zawodowe profile.

Akcje portalu na giełdzie zyskały w tym roku już około 12 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / LinkedIn kupuje portal za 1,5 mld USD