LinkedIn wycofa się z działalności w Chinach

ARŻ, CNBC
opublikowano: 14-10-2021, 17:35

Microsoft ogłosił w czwartek, że należący do niego biznesowy portal społecznościowy LinkedIn przestanie być dostępny w Chinach. Gigant technologiczny argumentuje decyzję postępującą cenzurą internetu w tym kraju.

LinkedIn
LinkedIn
Fot. Souvik Banerjee/Unsplash

LinkedIn był ostatnią dużą amerykańską platformą społecznościową, która działała w Chinach. Wcześniej, pod presją lokalnych organów regulacyjnych, z rynku musiały wycofać się Google, Facebook i Twitter.

Microsoft powiedział, że zamknie chińską edycję serwisu ze względu na „znacznie trudniejsze środowisko operacyjne”. Gigant technologiczny dodał, że planuje udostępnić chińskim użytkownikom inną platformę, która będzie zawierać jedynie ogłoszenia o pracę.

LinkedIn został uruchomiony w Chinach w 2014 roku z ograniczonymi funkcjami. Nowa witryna, o nazwie InJobs, nie będzie już umożliwiać użytkownikom pisania postów lub udostępniania artykułów.

Według danych firmy badawczej Statista, Chiny były dla serwisu LinkedIn trzecim co do wielkości rynkiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane