Lionel Messi będzie reklamował Chery Automobile

ŁO, "AP"
23-04-2010, 14:38

Gwiazdor klubu piłkarskiego FC Barcelona Lionel Messi podpisał kontrakt z chińskim producentem samochodów. Piłkarz ma  promować Chery Automobile na całym świecie.

Informacja jest dużą niespodzianką, bo Messi to obecnie nie tylko najlepszy, ale także najlepiej zarabiający piłkarz, o którego biją się koncerny z całego świata. Zawodnik przewodzi także na liście najlepiej zarabiających zawodników.

Lionel Messi
Zobacz więcej

Lionel Messi

Chery to producent należący do jednej z chińskich prowincji. Firma oskarżana była kilka lat temu o bezprawne kopiowanie produktów konkurencji. Marka jest jednak coraz silniejsza, głównie dzięki szybko rozwijającemu się rodzimemu rynkowi.

- Promowanie marki poprzez rozpoznawalną twarz, będzie miało olbrzymi wpływ na interesy Chery na rynkach zagranicznych – przekonuje Liu Lixi, analityk z Northeast Securities.

Producent samochodów liczy na taki efekt w 70 krajach z Azji, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej, w których sprzedaje swoje produkty. Wszędzie tam Messi jest niekwestionowaną gwiazdą.

Chiny największym rynkiem samochodowym

Na chińskim rynku sprzedano 13,6 mln samochodów w 2009 roku. Oznacza to wzrost  o 46 proc.


Tym samym Państwo Środka stało się największym na świecie rynkiem samochodowym. Chiny zdetronizowały w tej kategorii Stany Zjednoczone, które były liderem od momentu wprowadzenia na rynek legendarnego Modelu T przez Forda na początku poprzedniego wieku.

Tak wyglądają samochody marki Chery

picturegallery.27b4358a-7419-4dbd-9860-81b591059ce9

picturegallery.27b4358a-7419-4dbd-9860-81b591059ce9
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, "AP"

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Lionel Messi będzie reklamował Chery Automobile