Czytasz dzięki

Lis już wygrał z TVN

Marcin Zawiśliński
opublikowano: 22-09-2008, 07:46

Pierwsze trzy wrześniowe programy "Tomasz Lis na żywo" oglądało ponad 3 mln widzów. Dwa razy więcej niż konkurencyjny "Teraz my!" w TVN.

Jak wynika z danych AGB NMR, po wakacyjnej przerwie pierwsze trzy odcinki autorskiego programu Tomasza Lisa w TVP 2 o godz. 21.40 obejrzało średnio 3,3 mln widzów (28 proc. udziału w rynku). Dało to kanałowi telewizji publicznej pierwsze miejsce wśród stacji ogólnopolskich w tym paśmie. TVN miał w nim 20,4 proc. oglądalności, Polsat — 19,3 proc., a TVP 1 — 18,2 proc. W 2007 r. (a więc jeszcze przed wprowadzeniem programu Lisa) w tym samym paśmie TVP 2 gromadziła przed telewizorami średnio 1,8 mln osób (15,2 proc. udziału w rynku).

— Badania potwierdzają, że wśród widzów jest zapotrzebowanie na poważną publicystykę. Tomasz Lis i jego goście gwarantują to, choć trzeba przyznać, że formuła tego programu jest tak prosta jak konstrukcja cepa — uważa prof. Wiesław Godzic, medioznawca z Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie.

— Program Lisa jest bardziej przewidywalny. Polityków czeka tam jedynie merytoryczna dyskusja. Po niespodziance, jaka w "Teraz my!" spotkała premiera Donalda Tuska, dla którego zaśpiewała Doda, czy też działaczy PSL, których nagrano, jak na telefon załatwiali po znajomości pracę innym, idąc do TVN, trzeba być przygotowanym na wszystko — dodaje Eryk Mistewicz, specjalista ds. wizerunku znanych osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Zawiśliński

Polecane