Lis wygrywa też z Majewskim

MD
13-10-2008, 11:43

Program publicystyczny "Tomasz Lis na żywo" miał we wrześniu większą oglądalność niż nadawany w tym samym czasie „Szymon Majewski Show”, poinformował medialink.pl powołując się na dane AGB Nielsen Media Research.

Emitowany przez TVP2 o 21.20 program Tomasza Lisa oglądało we wrześniu średnio 3,26 mln osób. Dawało to telewizyjnej Dwójce 26,62 proc. udziału w rynku w tym czasie antenowym. "Szymon Majewski Show", którego emisja w TVN rozpoczyna się 10 minut później, oglądało średnio 2,77 mln widzów. Dawało to 21,76 proc. udziału w rynku. Rok wcześniej, program Majewskiego oglądało średnio średnio 3,4 mln telewidzów, co dawało TVN 27,15 proc. udziału w rynku.

Nie tylko "Szymon Majewski Show" przegrywa w rywalizacji z "Tomasz Lis na żywo". Pod koniec ubiegłego miesiąca informowaliśmy, że pierwsze trzy wrześniowe programy Tomasza Lisa oglądało ponad 3 mln widzów. Dwa razy więcej niż nadawany później, konkurencyjny "Teraz my!" w TVN.

— Badania potwierdzają, że wśród widzów jest zapotrzebowanie na poważną publicystykę. Tomasz Lis i jego goście gwarantują to, choć trzeba przyznać, że formuła tego programu jest tak prosta jak konstrukcja cepa — mówił wówczas prof. Wiesław Godzic, medioznawca z Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie.

MD, medialink.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Lis wygrywa też z Majewskim