List podbił kurs

opublikowano: 16-08-2017, 22:00

Notowania ZPUE wyraźnie rosły na sesji w środę, choć towarzyszyły temu nieduże obroty. Przez ostatni rok kurs osunął się o ponad 40 proc.

Notowaniom zaszkodziły pogarszające się wyniki, co było konsekwencją spadku inwestycji w sektorze energetycznym. W 2016 r. zysk netto producenta rozdzielnic średniego i niskiego napięcia oraz stacji transformatorowych spadł o 55 proc., do 17,9 mln zł, a przychody urosły ledwie o 0,1 proc., do 585,2 mln zł. Przewidywania zarządu na ten rok również nie są budujące, bo oficjalna prognoza zakłada, że zysk netto wyniesie 17,5 mln zł, a przychody 692 mln zł. Na dodatek firma nie wypłaci dywidendy za ubiegły rok. Kurs odbił jednak od dna, na co wpływ może mieć opublikowany w miniony piątek komunikat o podpisaniu listu intencyjnego z firmą Ekoenergetyka-Polska, dotyczący podjęcia współpracy w zakresie kompleksowego wdrażania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych (głównie autobusów elektrycznych) na rynku polskim i wybranych rynkach eksportowych. „Współpraca będzie obejmowała w szczególności wytwarzanie komplementarnego systemu ładowania w formie stacji transformatorowej zintegrowanej ze stacją do ładowania pojazdów elektrycznych (…). Jednocześnie w zakres współpracy wpisuje się wzajemne wsparcie sprzedażowe na wybranych rynkach oraz podejmowanie wspólnych działań badawczo-rozwojowych. Współpraca będzie prowadzona na podstawie umowy ramowej, która określi kierunki wspólnego rozwoju i podejmowanych działań” — dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu