PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Lista Forbes 400: Jeff Bezos ponownie najbogatszy

ARŻ, Reuters
opublikowano: 08-09-2020, 13:34

Założyciel Amazona po raz trzeci z rzędu znalazł się na pierwszym miejscu listy najbogatszych Amerykanów przygotowanej przez magazyn "Forbes". Jego majątek oszacowano na 179 miliardów dolarów, czyli o 57 proc. więcej niż rok wcześniej, pisze Reuters.

Łączny majątek osób ujętych w zestawieniu Forbes 400 to 3,2 biliona dolarów, co stanowi dotychczasowy rekord i oznacza, że najbogatsi Amerykanie radzili sobie dobrze w okresie pandemii.

Jeff Bezos
fot. Bloomberg

Jedną z 18 osób, które w tym roku pojawiły się na liście, jest szef Zoom Video Communications, Eric Yuan. Aplikacja do przeprowadzania wideo rozmów stała się niezwykle popularna w wyniku upowszechnienia pracy zdalnej.

Prezydent USA spadł z 275. na 352. miejsce rankingu. Donald Trump jest właścicielem biurowców, hoteli i ośrodków wypoczynkowych, które odnotowały spadek przychodów w trakcie pandemii. Wartość jego aktywów spadła z 3,1 miliarda dolarów do 2,5 miliarda dolarów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane