Litewska szansa branży budowlanej

Sylwester Sacharczuk
opublikowano: 21-03-2013, 00:00

Jeśli się promować, to na jednej z największych imprez w tej części Europy. Dla sektora budowlanego takim miejscem jest Wilno.

Nowych kontrahentów z innych krajów polscy przedsiębiorcy z branży budowlanej mogą znaleźć tuż za wschodnią granicą. Okazją do tego będą Międzynarodowe Targi Budownictwa i Renowacji RESTA 2013 w Wilnie — największa impreza wystawiennicza tego sektora w krajach bałtyckich.

Ośrodek sieci Enterprise Europe Network (EEN) działającej przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zaprasza polskie firmy do udziału w trzeciej edycji bezpłatnej, międzynarodowej giełdy kooperacyjnej, która odbędzie się 25 kwietnia podczas targów. Będzie ona polegała na wcześniej umówionych indywidualnych spotkaniach z zagranicznymi przedsiębiorcami.

— Dla polskich firm to okazja, aby się wypromować, nawiązać kontakty biznesowe i pozyskać zlecenia. Będzie też można wymienić doświadczenia z zagranicznymi dostawcami i podwykonawcami oraz poznać nowe technologie — mówi Anna Awdiejewa, koordynator wydarzenia z PARP.

Tematyka giełdy jest bardzo szeroka. Organizatorzy zapraszają do Wilna m.in. producentów materiałów budowlanych i do wykańczania wnętrz, urządzeń grzewczo-wentylacyjnych, okien, drzwi, bram oraz systemów bezpieczeństwa w budynkach.

Nie zabraknie też przedsiębiorców oferujących maszyny, sprzęt i narzędzia budowlane oraz branżowe usługi. Jak działa giełda? Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem powinni zarejestrować się na stronie giełdy: http://b2match. eu/resta2013. W formularzu określają profil działalności i rodzaj współpracy, jaką chcieliby nawiązać.

Dane wszystkich firm umieszczane są w katalogu on-line, a uczestnicy wybierają z niego interesujących partnerów biznesowych, z którymi chcieliby się spotkać. Przed giełdą każda firma dostanie indywidualny harmonogram, a do uzgodnionych wcześniej spotkań dojdzie 25 kwietnia. Organizatorzy zapewniają uczestnikom m.in. pomoc w rezerwacji hotelu i darmowy wstęp na teren targów w dniu giełdy. W ubiegłorocznej edycji targów uczestniczyło ponad 500 wystawców z 13 krajów, a impreza przyciągnęła ponad 40 tys. zwiedzających.

5.04

Do tego dnia zainteresowani przedsiębiorcy powinni wypełnić formularz rejestracyjny.

Więcej informacji

Anna Awdiejewa Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

� 22-432-71-95 e-mail: anna_awdiejewa@ parp.gov.pl www.een.org.pl/index.php/ Targi_2/articles/resta_2013. html

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu