Litwa chce połączenia gazowego z Polską

PAP
opublikowano: 04-02-2010, 12:17

Litwa wyraża przekonanie, że idea połączenia gazowego z Polską jest ekonomicznie uzasadniona. Na odbywającej się w  czwartek w Wilnie konferencji "Litwa po kryzysie" wiceminister energetyki Romas Szvedas powiedział, że ideę budowy gazociągu popiera UE.

Wiceminister zaznaczył, że Litwa dąży do połączenia rynku gazowego państw bałtyckich i Polski i tym samym zapewnić alternatywę dla rosyjskiego gazu."Poszukujemy alternatywy w dostawie gazu i wierzymy, że taką znajdziemy" - powiedział wiceminister.

Przypomniał, ze przed pięciu laty padła propozycja budowy gazociągu łączącego Polską i Litwę, ale - jak zaznaczył Szvedas - wówczas nie było to ekonomicznie uzasadnione.

"Dzisiaj polsko-litewskie połączenie gazowe staje się co raz bardziej aktualne. (...)To jest dobra propozycja" - powiedział wiceminister Szvedas.

Nie prognozuje on, ile mógłby kosztować taki projekt.

Aleksandra Akińczo (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane