LiveChat rozpoczyna przegląd opcji strategicznych

opublikowano: 24-08-2018, 17:25

Spółka technologiczna LiveChat Software poinformowała o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych.

Jak podano, przegląd ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowego celu spółki, którym jest rozwój grupy prowadzący do uzyskania pozycji globalnego lidera rynku oprogramowania typu live chat oraz związanych z nim usług obsługi klientów.

Mariusz Ciepły, prezes LiveChat Software
Zobacz więcej

Mariusz Ciepły, prezes LiveChat Software Fot. Marek Wiśniewski

Na obecnym etapie różne opcje strategiczne będą rozważane przez LiveChat, między innymi, pozyskanie dla spółki międzynarodowego partnera finansowego. W związku z tym spółka zaangażował doradcę finansowego oraz prawnego, którzy wesprą zarząd w przeprowadzeniu przeglądu opcji strategicznych.

LiveChat jednoczeń podał, że dotychczas nie zostały podjęte żadne decyzje związane z wyborem przez zarząd konkretnej opcji strategicznej i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta w przyszłości.

Wartość rynkowa spółki to 769 mln zł, a największym pakietem - 15,6 proc. - dysponuje prezes Mariusz Ciepły. Do Macieja Jarzębowskiego i Jakuba Sitarza należy po 11,7 proc. akcji. 

W szczytowym momencie spółkę wyceniano na 1,7 mld zł, ale jej notowania przez ostatni rok spadły niemal o połowę przez to, że spadło tempo przyrostu klientów. 

Kamil Zatoński, GSU

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu