Lloyd's umieści bankierów w szklanych boksach

opublikowano: 22-01-2018, 17:53
aktualizacja: 22-01-2018, 17:54

Lloyds Banking Group wprowadza nowe rozwiązanie mające realnie odseparować działalność handlową. Niektórzy traderzy brytyjskiego banku zostaną oddzieleni od swoich kolegów i zasiądą w szklanych boksach.

Szklane boksy są szykowane dla ok. 120 pracowników działu  rynków korporacyjnych, zajmujących się m.in. handel na rynkach akcji i obligacji. Mają być gotowe w ciągu trzech, czterech tygodni, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Nietypowe rozwiązanie to skutek zasad, które wprowdzono w Wielkiej Brytanii po kryzysie finansowym. Zobowiązują one banki do oddzielenia do 2019 roku podstawowej działalności bankowej od bardziej ryzykownych operacji.  

Bloomberg przypomina, że to nie pierwszy raz kiedy Lloyd's oddziela traderów. Po skandalu w 2015 roku dotyczącym manipulacji na rynku walutowym przeniesiono do innego pomieszczenia dilerów walutowych przyjmujących i wykonujących zlecenia od klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane