Lloyd's wypłaci niektórym pracownikom dodatkowe premie

Jakub Sławiński, Bloomberg
opublikowano: 08-09-2022, 10:30
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Lloyd's of London zapłaci pracownikom zarabiającym mniej niż 75 tys. GBP rocznie, dodatkowe 2,5 tys. GBP premii, która ma im pomóc pokryć rosnące koszty codziennego życia na Wyspach – informuje agencja Bloomberg.

Londyn, dzielnica finansowa City of London
(30.03.2021)
Londyn, dzielnica finansowa City of London (30.03.2021)
Fot. Tristan Surtel/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Pracownicy o nowym dodatku dowiedzieli się w środę. - Staramy się myśleć o naszej bazie kosztowej i myślimy o naszych pracownikach – powiedział John Neal, prezes Lloydsa.

Osoby zarabiające do 75 tys. GBP rocznie, otrzymają jednorazową premię w wysokości 2,5 tys. GBP.

Firmy i przedsiębiorstwa na Starym Kontynencie borykają się teraz z ogromnymi podwyżkami rachunków za energię. Prezes giełdy ubezpieczeniowej powiedział, że koszty utrzymania biura Lloydsa w londyńskim City wzrosły w ostatnim czasie o 250 proc. do siedmiocyfrowej liczby.

Konsekwentny wzrost stóp procentowych w celu zwalczania inflacji przyczynił się do straty 1,8 mld GBP w pierwszych sześciu miesiącach roku w Lloyd's, powiedział Neal. Spadek zysku został przypisany stracie netto na inwestycjach w wysokości 3,1 mld GBP z niezrealizowanych strat rynkowych, w porównaniu z dochodem w wysokości 600 mln GBP osiągniętym rok wcześniej – przekazuje Bloomberg.

Rynek ubezpieczeniowy stoi aktualnie przed rożnymi wymagającymi wyzwaniami, w tym wojną na Ukrainie. Giełda poinformowała, że odłożyła 1,1 mld GBP na roszczenia związane z tym konfliktem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane