LNG w Azji najdroższy od 7 tygodni

Bloomberg, MD
opublikowano: 24-11-2022, 13:18
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Obawy zakłócenia podaży i wzrostu popytu w okresie niższych temperatur spowodowały wzrost cen skroplonego gaz ziemnego (LNG) na rynku spot w Azji najwyżej od początku października, informuje Bloomberg.

W tygodniu zakończonym w środę Japan-Korea Marker, benchmark rynku LNG w północnej Azji, wzrósł o 20 proc. do 34,24 USD za 1 mln BTU.

Choć importerzy LNG z północnej Azji są przekonani, że będą w stanie sprowadzić potrzebną na zimę ilość gazu, to jego podaż jest na tyle niska iż nagłe nadejście okresu niskich temperatur może doprowadzić do szybkiego wyczerpania zapasów. Tymczasem Azja konkuruje w tym roku wyjątkowo mocno o dostępne LNG z Europą. Inną przyczyną ostatniego wzrostu cen LNG w Azj był koncern Shell, który mocno licytował aby zapewnić dostawy gazu w styczniu do Chin, wskazuje Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane