Lockdown w Niemczech prawdopodobnie przedłużony do końca lutego

opublikowano: 05-02-2021, 19:42

Niemcy prawdopodobnie przedłużą ograniczenia wprowadzone z powodu nasilenia pandemii o kolejne dwa tygodnie kiedy kanclerz Angela Merkel spotka się w przyszłym tygodniu z premierami krajów związkowych, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Według źródeł agencji, władze centralne doszły do wniosku, że pomimo spadku liczby zakażeń jest zbyt wcześnie, aby znosić ograniczenia. Kraje mają dostać zgodę na otwarcie szkół i centrów opieki dziennej na obszarach gdzie zakażenia są wyraźnie niższe 50 osób na 100 tys. mieszkańców.

Angela Merkel, fot. Bloomberg
Angela Merkel, fot. Bloomberg

Przyjęcie rozwiązań, które zostaną przedyskutowane w środę, będzie zależeć od decyzji kanclerz Angeli Merkel. W tym tygodniu sygnalizowała ona, że uważa za duże ryzyko przedwczesne zniesienie ograniczeń. W czwartek podkreślała w wywiadzie telewizyjnym, że nie można popełnić błędu i otwierać gospodarki zbyt wcześnie, aby zostać zmuszonym do jej ponownego zamknięcia.

Bloomberg przypomina, że premier Szlezwik-Holsztyna ma już plan zniesienia ograniczeń. Tymczasem premier Bawarii jest temu przeciwny. Kanclerz Angeli Merkel zależy, aby wszystkie 16 krajów związkowych realizowały spójną strategię znoszenia ograniczeń, powiedział jeden z informatorów agencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane