Łódź: ruszają prace drogowe

Bartosz Hanus
opublikowano: 21-02-2003, 00:00

Łódzki oddział GDDKiA planuje rozpoczęcie w tym roku kilku dużych inwestycji. Ich realizacja zależna jest jednak od środków z budżetu państwa i funduszy zewnętrznych.

Największą inwestycją, którą zamierza w tym roku rozpocząć łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), jest budowa 18-km odcinka autostrady A-2 z Emilii do Strykowa.

— Koszt tej inwestycji oceniany jest na 360-400 mln zł. W budżecie państwa na 2003 r. mamy zarezerwowane na ten cel 15 mln zł. Prawdopodobnie otrzymamy też wsparcie z innych źródeł, być może z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) — mówi Małgorzata Jezierska, dyrektor GDDKiA w Łodzi.

Budowa zakończy się w 2004 r.

Kolejnym przedsięwzięciem jest obwodnica Kutna, której koszt ocenia się na 60 mln zł. Wiadomo już, że w tegorocznym budżecie państwa przeznaczono na ten cel 17 mln zł. Kolejne środki (około 24 mln zł), pochodzić będą z funduszu PHARE. Prace obejmą budowę 3,5-km drogi. Roboty mają ruszyć w połowie roku. Koniec inwestycji planowany jest na 2005 r.

GDDKiA w Łodzi chce też przeznaczyć 13,5 mln zł na modernizację drogi krajowej nr 1. Około 80 proc. środków (10,8 mln zł) pochodzić będzie z funduszy Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Resztę przekaże budżet państwa.

Ostatnim przedsięwzięciem jest remont nawierzchni na drodze krajowej nr 1 w ciągu obwodnicy Ozorkowa. Prace obejmą odcinek długości 6 km i kosztować będą 6 mln zł. Środki przekaże budżet państwa.

— Zakres prac, jakie przeprowadzimy w tym roku przy każdej z tych inwestycji, poznamy w marcu, gdy dowiemy się, jak duże środki na ich realizację otrzymamy z budżetu państwa i z innych źródeł — mówi Małgorzata Jezierska.

Dodaje, że przetargi na wykonawców planowanych inwestycji mają ruszyć w marcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartosz Hanus

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Łódź: ruszają prace drogowe