Łódź wsparła społeczny dom kultury

PAP, DI
12-12-2016, 16:14

Stare Polesie/Miejsce Spotkań - to nazwa społecznego domu kultury, którego powstanie zapowiedziała w poniedziałek prezydent Hanna Zdanowska.

 Na terenie użyczonej przez magistrat nieruchomości stworzy go Stowarzyszenie Społecznie Zaangażowani oraz mieszkańcy osiedla Stare Polesie.

"Jeszcze nigdy do tej pory miasto nie przekazywało w ręce organizacji pozarządowej całej nieruchomości. Ale to projekt bardzo ważny społecznie, zaś Stowarzyszenie Społecznie Zaangażowani niejeden raz dowiodło, że potrafi integrować społeczność Starego Polesia" - podkreśliła Zdanowska.

Prezydent zaznaczyła, że stowarzyszenie nie będzie ponosić kosztów związanych z najmem, jedynie wynikające z eksploatacji posesji.

"Społeczny dom kultury to miejsce, w którym mieszkańcy będą gospodarzami. Miejsce, do którego będą chcieli przychodzić, o które sami muszą zadbać, w którym mogą się realizować i spędzać czas wspólnie z innymi członkami społeczności. Chcemy pokazać, że stereotypowo rozumiany +dom kultury+ może wychodzić poza narzucone mu ramy działalności" - wyjaśniła prezes Stowarzyszenia Społecznie Zaangażowani Agnieszka Reiske.okio.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Łódź wsparła społeczny dom kultury