Łódź wykreuje nowe biznesy

opublikowano: 19-11-2013, 00:00

30 tys. zł na start — wsparcie finansowe i bezpłatne doradztwo otrzymają młodzi Łodzianie, którzy planują rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Własny biznes? Czemu nie, tym bardziej że w Łodzi pojawiła się ku temu okazja. W listopadzie rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Kreowanie Biznesu — wsparcie dla młodych Łodzian”. Udział mogą w nim wziąć mieszkańcy miasta w wieku do 30. roku życiu. Projekt ma zwiększać rozwój przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

Z tej szansy finalnie będzie mogło skorzystać 35 osób, pozostających obecnie bez zatrudnienia. Otrzymają one pakiet szkoleniowo-doradczy z zakresu przedsiębiorczości i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Z tej grupywyłonionych zostanie 30 uczestników, którzy dostaną również wsparcie finansowe — jednorazową dotację w wysokości 30 tys. zł na start, a dodatkowo wsparcie pomostowe (w kwocie 1,6 tys. zł miesięcznie, przez pół roku).

W przypadku 20 osób wsparcie pomostowe będzie mogło zostać przedłużone maksymalnie o kolejne sześć miesięcy. Zastrzeżenie: biznes będzie trzeba założyć na terenie województwa łódzkiego. Regulamin oraz dokumenty rekrutacyjne zostały udostępnione m.in. na stronie internetowej projektu: kreowaniebiznesu.uml.lodz.pl. Projekt jest realizowany przez Urząd Miasta

Łodzi, a współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa. Jego realizacja zakończy się w maju 2015 r.

30

tys. zł Taką kwotę na rozkręcenie własnej działalności gospodarczej otrzymają najlepsi uczestnicy projektu. Mogą liczyć także na wsparcie pomostowe — 1,6 tys. zł co miesiąc przez pół roku.

WAŻNA DATA

22.11

Tego dnia kończy się nabór zgłoszeń do projektu „Kreowanie Biznesu — wsparcie dla młodych Łodzian”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu