Łódź zagra z lokalnym biznesem IT

MGA
opublikowano: 22-10-2013, 00:00

Łódź pretenduje do miana nowego centrum gier. Miasto chce stworzyć platformę współpracy władz, lokalnych uczelni, firm z sektora IT i branży kreatywnej.

W ostatnim czasie sektor gier w Polsce bardzo intensywnie się rozwija, krajowi deweloperzy zyskują też uznanie za granicą. Potencjał tej branży dostrzegły więc również władze Łodzi.

— Gry to duży, bogaty i rozwijający się rynek. W Polsce ponad 12 mln osób regularnie w nie grywa. Ze względu na to, co się dzieje na łódzkich uczelniach, ze względu na absolwentów kierunków IT oraz na rozwój tego przemysłu w naszym mieście, pojawiło się więc pytanie, czy Łódź nie mogłaby zacząć wspierać pomysł utworzenia centrum gier — powiedział wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak.

O propozycji utworzenia Łódzkiego Centrum Gier Gameinkubator poinformowali wczoraj przedstawiciele biura obsługi inwestora w łódzkim magistracie. Nawiązanie współpracy pomiędzy administracją (przedstawicielami władz samorządowych i regionalnych) a środowiskiem przedsiębiorców z branży IT i przemysłu kreatywnego oraz lokalnymi uczelniami wyższymi będzie celem zbliżającej się konferencji Łódź Game Summit. Wówczas przedstawione zostaną szczegóły projektu.

— Konferencja została podzielona na trzy części. Pierwsza, seminaryjna, będzie poświęcona przemysłowi tworzenia gier. Kolejna część to warsztaty dla osób, które planują stworzenie bądź już tworzą gry. Trzeci element to turniej gier — zapowiedział Marcin Włodarczyk, dyrektor biura obsługi inwestora.

25.10 Tego dnia rozpocznie się Łódź Game Summit.

Centra gier

Łódź nie jest liczącym się podmiotem na polskiej mapie branży produkcji gier, choć trzeba docenić, że robi dużo, by na niej zaistnieć. Najważniejsze ośrodki tego przemysłu to Warszawa, gdzie siedzibę ma m.in. CD Projekt i CI Games oraz Wrocław, w którym rządzi Techland. Poza tym studia deweloperskie są także zlokalizowane w Krakowie, na Śląsku oraz w Bydgoszczy (to zasługa firmy Vivid Games). Jednak z uwagi na brak wyspecjalizowanych pracowników coraz więcej firm decyduje się zlokalizować swoje studia w ośrodkach, które do tej pory nie słynęły z produkcji gier. Np. CI Games ma studio w Rzeszowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Łódź zagra z lokalnym biznesem IT