Łódzkie: 34 mln zł na B+R

opublikowano: 02-06-2019, 22:00

Mali i średni gracze z regionu będą mogli powalczyć o granty na wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych.

Wsparcie pochodzi z poddziałania 2.3.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego („Innowacje w MŚP”). W puli jest ponad 34 mln zł.

Dotacje sfinansują również projekty polegające na wdrażaniu nowatorskich produktów, procesów ich wytwarzania i ekoinnowacji. Efektem wspartych przedsięwzięć powinno być zwiększenie zatrudnienia w firmach. Projekty powinny wpisywać się w jedną z regionalnych inteligentnych specjalizacji województwa łódzkiego. W tym zestawieniu są: nowoczesny przemysł włókienniczy, zaawansowane materiały budowlane, medycyna, farmacja, kosmetyki, energetyka, innowacyjne rolnictwo, informatyka i telekomunikacja.

Maksymalne dofinansowanie projektu to 35 proc. jego wydatków kwalifikowanych. W przypadku mikro- i małej firmy wskaźnik może poszybować w górę do 55 proc., a dla średniego przedsiębiorstwa — do 45 proc. Natomiast minimalna wartość dofinansowania przedsięwzięcia to 200 tys. zł. Wnioski o dotacje należy przesyłać na adres Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na grudzień.

WAŻNA DATA

28.06 Od tego dnia firmy będą mogły składać wnioski o dotacje z poddziałania 2.3.1 RPO WŁ. Nabór zakończy się 6 września.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.rpo.lodzkie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy