Londyn: Będą ograniczenia dla Bułgarów i Rumunów

(Paweł Kubisiak)
31-08-2006, 10:39

Brytyjski rząd planuje ograniczenie możliwość przyjazdu do pracy obywateli Rumunii i Bułgarii po ich przystąpieniu w styczniu do Unii Europejskiej. Londyński dziennik „The Guardian” twierdzi, że ostateczna decyzja w sprawie ich przyjęcia ma zapaść we wrześniu.

Brytyjski rząd planuje ograniczenie możliwość przyjazdu do pracy obywateli Rumunii i Bułgarii po ich przystąpieniu w styczniu do Unii Europejskiej. Londyński dziennik „The Guardian” twierdzi, że ostateczna decyzja w sprawie ich przyjęcia ma zapaść we wrześniu.

Według dziennika jeden z członków brytyjskiego gabinetu powiedział mu wyraźnie, że w przypadku Rumunów i Bułgarów względy polityczne przeważą nad gospodarczymi. Według szacunków 10 procent Rumunów pracuje za granicą i jak się przewiduje, w ciągu pierwszego półtora roku członkostwa do Wielkiej Brytanii przyjechałoby ich 200 tysięcy oraz 80 tysiecy Bułgarów.

"The Guardian" pisze, że wobec takiej rzeszy chętnych władze brytyjskie zdecydują się na wprowadzenie systemu punktacji, jaki obowiązuje imigrantów z państw spoza Unii. Premiuje on wykształcenie i perspektywy samowystarczalności finansowej a także faworyzuje osoby, wykonujące określone zawody.

Brytyjski gabinet jeszcze nie omawiał tej sprawy, ale według „Guardiana” za takim rozwiązaniem są ministerstwa pracy, spraw wewnętrznych i finansów

DI, IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Londyn: Będą ograniczenia dla Bułgarów i Rumunów