Londyn: bezgotówkowe płatności dla ulicznych grajków

opublikowano: 28-05-2018, 07:03
aktualizacja: 28-05-2018, 07:04

Londyn ogłosił, że jako pierwszy na świecie wprowadził system płatności bezgotówkowych dla ulicznych artystów.

Zamiast wrzucać pieniądze do puszki przechodzień będzie mógł ofiarować je ulicznemu artyście przykładając kartę do czytnika umieszczonego przy smartfonie, czy innym urządzeniu. Rozwiązanie dostarczyła szwedzka firma iZettle, przejęta w tym miesiącu przez amerykański PayPal za 2,2 mld USD.

Zobacz więcej

youtube.com

- Teraz więcej Londyńczyków będzie mogło udzielić wsparcia najbardziej utalentowanym ulicznym artystom – skomentował burmistrz Sadiq Khan.

Charlotte Campbell, utrzymująca się z grania na ulicach stolicy Wielkiej Brytanii, uczestniczyła w próbach nowego systemu. Twierdzi, że wprowadzenie płatności bezgotówkowych „miało znaczący wpływ na datki”.

Organizacja ulicznych artystów Busk in London, która wraz z iZettle opracowała system, zapowiedziała, że będzie on w najbliższych miesiącach dostępny w całym mieści.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu