Czytasz dzięki

Londyn redukuje udziały w Lloyds

opublikowano: 23-06-2015, 10:24

Brytyjski rząd po raz kolejny zmniejszył swoje zaangażowanie w uratowany przed bankructwem Lloyds Banking Group, donosi Bloomberg.

Tym razem właściciela zmieniło około 1 proc. akcji o wartości 639 mln  funtów. Tym samym, od momentu podjęcia przez władze decyzji o stopniowym wychodzeniu z inwestycji, która zapadła w grudniu 2014 r.,  posiadany przez rząd pakiet akcji zmniejszył się z 24,9 do 16,87 proc. Ogółem – jak do tej pory – Londynowi udało się w ten sposób odzyskać dla podatników, którzy partycypowali w ratowaniu instytucji, około 11,5 mld funtów. Koszt wparcia finansowego udzielonemu Lloyds w latach globalnego kryzysu finansowego 2007-09 szacowany jest na około 20,5 mld funtów.

O ile redukcja udziałów w Lloyds idzie Londynowi dosyć sprawnie, tego samego nie można powiedzieć o analogicznym przypadku Royal Bank od Scotland Group, w którym rząd nie może zmniejszyć posiadanego pakietu 79-proc. udziałów. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane