Łopiński: Prezydent może dymisję przyjąć lub odrzucić

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-07-2006, 21:02

Konstytucyjnie prezydent może dymisję przyjąć lub odrzucić, nie będę się wypowiadał, co zrobi - tak zapowiedź dymisji premiera Kazimierza Marcinkiewicza skomentował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński. Jak dodał, to jedyny komentarz.

Konstytucyjnie prezydent może dymisję przyjąć lub odrzucić, nie będę się wypowiadał, co zrobi - tak zapowiedź dymisji premiera Kazimierza Marcinkiewicza skomentował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński. Jak dodał, to jedyny komentarz.

Premier Marcinkiewicz zapowiedział na piątkowym posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS, że zamierza podać się do dymisji. Jak podano w komunikacie przekazanym PAP, Komitet "jednogłośnie rekomenduje prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na stanowisko premiera".

Zgodnie z art. 162 Konstytucji, prezydent w przypadku rezygnacji Prezesa Rady Ministrów, może odmówić przyjęcia dymisji Rady Ministrów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Łopiński: Prezydent może dymisję przyjąć lub odrzucić