Od wczoraj PLL LOT i British Airways (BA) oferują niższe ceny biletów lotniczych z Polski do Wielkiej Brytanii. Podróż w dwie strony bez opłat lotniskowych i podatku wyniesie odpowiednio 97 USD i 98 USD. Obie linie latają z Warszawy do Londynu trzy razy dziennie 7 dni w tygodniu. Brytyjskie linie z Krakowa oferują dwa loty tygodniowo, a LOT — codziennie.
— Od dawna przygotowujemy się do otwartego nieba w Polsce. Obecna cena, w połączeniu ze wzrostem dostępności miejsc jest elementem długofalowej strategii BA — mówi Krzysztof Głąbiński, dyrektor BA w Polsce.
Z Warszawy, Katowic i Poznania lata do Londynu — na Stansed, lotnisko dla tanich przewoźników — pierwsza niskokosztowa linia z Polski: Airpolonia.com. Najtańszy bilet w obie strony z opłatami lotniskowymi i podatkami kosztuje 282,2 zł.