LOT otwiera hub

W sierpniu pierwszy raz w historii pasażerowie tranzytowi stanowili ponad 50 proc. klientów, a ma być jeszcze lepiej.

30 stanowisk odprawy, 150-metrowa strefa dla pasażerów LOT Business i Premium Economy, stanowiska odpraw dla rodzin z dziećmi, placyk zabaw, fast track — 76-metrowy dystans od kontroli bezpieczeństwa do business lounge — takie nowości proponuje narodowy przewoźnik na Lotnisku Chopina.

— Parafrazując klasyka: tą lotowską strefą na Lotnisku Chopina otwieramy oczy niedowiarkom. Czy kraj jest w ruinie, czy nie, potrzebuje nowoczesnego lotniska. Nie da się wozić dwa razy więcej pasażerów bez odpowiedniej infrastruktury w domu. Dlatego zwiększyliśmy liczbę stanowisk odprawy o 50 proc. — mówi Marcin Celejewski, p.o. prezesa LOT-u.

Przewoźnik ma ambicje, by w Warszawie stworzyć najwygodniejsze w regionie centrum przesiadkowe. Choć w tym roku wciąż jeszcze obowiązują go ograniczenia w siatce związane z otrzymaniem pomocy publicznej (ostatnie cięcia były w sierpniu), to pasażerów tranzytowych przybywa. W 2013 r. od stycznia do sierpnia stanowili tylko 38 proc. pasażerów, rok później już 42 proc., a w tym roku — 45 proc. W sierpniu przewoźnik zanotował rekord: udział pasażerów tranzytowych przekroczył 50 proc. W 2020 r. ma to być 55 proc.

— Już w tym roku ułożyliśmy siatkę krajową z nastawieniem na tworzenie hubu. Oferujemy najkrótszy czas spędzony na lotniskuzarówno w podróży do Ameryki Północnej czy Azji, jak też pomiędzy miastami w Europie czy w rejsach krajowych. Umożliwiamy transfer w 30 minut. Otworzyliśmy się na tych, którzy dosyć mają dużych i zatłoczonych molochów — twierdzi Marcin Celejewski. W ciągu trzech tygodni LOT zapowiada informację o nowych trasach, które uruchomi w przyszłym roku. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / LOT otwiera hub