LOT połączy Budapeszt z London City

opublikowano: 21-06-2018, 17:07

Narodowy przewoźnik uruchomi czwarte połączenie z węgierskiego lotniska i zapowiada kolejne.

Potwierdziły się informacje „PB” sprzed kilku dni. LOT, który już na sezon zimowy 2018/19 dostał na Lotnisku Chopina tylko 80 proc. slotów, o które wnioskował, a w przyszłym roku spodziewa się dalszych ograniczeń, rozwija się w Budapeszcie. Narodowy przewoźnik, który ma 100 kierunków, od 18 lutego 2019 r. doda czwarte połączenie ze stolicy Węgier: do London City. Takie loty rozpocznie też z Warszawy od 7 stycznia. Będzie realizować te loty embraerami E190. Lotnisko London City Airport znajduje się 9,6 km od City, centrum biznesowego i finansowego. Pozostali przewoźnicy operujący z Budapesztu latają do bardziej odległych londyńskich lotnisk Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton i Southend.

PLL LOT
Zobacz więcej

PLL LOT fot. Piotr Malecki / Forum

- Otwieramy nowy rozdział: po uruchomieniu połączeń do Nowego Jorku, Chicago i Krakowa wzbogacamy ofertę o dodatkowe dwa rejsy dziennie: do London City. Rocznie między Budapesztem a Londynem podróżuje prawie 1,4 mln pasażerów - mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

- To pierwsze w historii połączenie z Budapesztu do London City. Rejsy będą uzupełniały się z ogłoszonym przed kilkoma dniami połączeniem między London City a Warszawą - mówi Robert Sinclair, prezes London City Airport.

W przyszłości LOT planuje dalszy rozwój siatki połączeń z Budapesztu. Wkrótce uruchomi salon biznesowy na lotnisku Ferenc Liszt Budapeszt. Obecnie LOT zatrudnia w Budapeszcie blisko 60 członków personelu pokładowego wykonujących połączenia na trasie Budapeszt-Nowy Jork i Budapeszt-Chicago. Ale to nie koniec. Polski przewoźnik ogłosił nabór do końca 2019 r. 300 dodatkowych pilotów głównie z Europy Środkowej i Wschodniej, z których część będzie latać z bazy w Budapeszcie.

Pas startowy w London City Airport jest krótki, dlatego LOT wyleasinguje od firmy NAC cztery nowe embraery E-190 ze 106 miejscami. Zostaną dostarczone do końca tego roku bezpośrednio z fabryki producenta w Brazylii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / LOT połączy Budapeszt z London City