LOT wreszcie po walnym

AJ
opublikowano: 23-12-2009, 00:00

Akcjonariusze LOT zdecydowali m.in. o obniżeniu wynagrodzeń zarządu i sprzedaży siedziby spółki.

Akcjonariusze LOT zdecydowali m.in. o obniżeniu wynagrodzeń zarządu i sprzedaży siedziby spółki.

We wtorek po raz trzeci w ramach nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spotkali się akcjonariusze PLL LOT. Być może wkrótce restrukturyzacja narodowego przewoźnika nabierze tempa bo decyzje zapadły już prawie we wszystkich sprawach przewidzianych w agendzie.

Akcjonariusze wyrazili zgodę m.in. na sprzedaż i leasing zwrotny warszawskiej siedziby spółki przy ul. 17 Stycznia. Zagłosowali też za powołaniem spółki LOT Aircraft Mainenance, do której aportem wniesiona zostanie baza techniczna przewoźnika. Teraz LOT będzie szukał współudziałowca tej spółki.

— Na razie nie wiadomo kto będzie wspólnikiem i ile udziałów obejmie — tłumaczy Andrzej Kozłowski, rzecznik PLL LOT.

Akcjonariusze ustalili również nowe zasady wynagradzania członków zarządu spółki i ich obniżenie. Wciąż nie ma jednak decyzji w sprawie sprzedaży udziałów LOT w paliwowej spółce Petrolot i LOT Services, odpowiedzialnej za obsługę naziemną. W listopadzie chęć nabycia tych udziałów deklarował Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen.

Akcjonariusze odstąpili też od głosowania w sprawie sprzedaży lub wydzierżawienia nieruchomości należących do przewoźnika. Prawdopodobnie chodzi o tereny należących do Petrolotu.

— Akcjonariusze odstąpili od podjęcia tych uchwał z braku informacji potrzebnych do podjęcia decyzji — wyjaśnia Andrzej Kozłowski.

Na razie nie wiadomo, kiedy spotkają się, by zadecydować w tej sprawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu