LOT zwalnia po ludzku

DI
opublikowano: 23-02-2010, 11:39

Wielu pracowników PLL LOT, którzy stracili lub stracą wkrótce pracę, nigdy nie pisało CV, bo w tej firmie przepracowali całe życie. W szukaniu zatrudnienia nieodpłatnie pomoże im agencja rekrutacyjna Work Express.

Aleksandra Wierbiłowicz-Bielecka, specjalista ds. personalnych Work Express przyznaje, że zlecenie LOT-u jest dość nietypowe.

LOT nie zostawia zwalnianych pracowników na lodzie.
LOT nie zostawia zwalnianych pracowników na lodzie.
None
None

- Największym wyzwaniem jest to, że wielu zwalnianych osób spędziło w jednym miejscu nawet po kilkadziesiąt lat. Ci ludzi często nie mają doświadczenia w szukaniu zatrudnienia – wyjaśnia Aleksandra Wierbiłowicz-Bielecka.

Konsultanci Work Express będą im tłumaczyć, że nie tracą pracy, bo pracowali źle, ale dlatego, że firma jest w wyjątkowo trudnej sytuacji i musi przeprowadzić proces restrukturyzacji.

- Z drugiej strony będziemy  pokazywać uczestnikom spotkań ich mocne strony, możliwości przekwalifikowania i odnalezienia się na rynku pracy - mówi Aleksandra Wierbiłowicz-Bielecka. .

Wieloletni pracownicy oddziałów zamiejscowych LOT mogą być np. świetnymi konsultantami dla touroperatorów, a stewardessy, których atutem jest mobilność i znajomość języków obcych, mogą odnaleźć się na stanowiskach związanych z obsługą klienta w firmach prowadzących interesy międzynarodowe. Technikom, pilotom i mechanikom Work Express oferuje kontakty z firmami lotniczymi i może zaproponować pracę na podobnych stanowiskach za granicą.

- Będziemy uczyć podstaw, takich jak pisanie CV i listu motywacyjnego, a także, po indywidualnych konsultacjach i badaniu kompetencji, pokazywać pracownikom, że mimo rozstania z firmą, mają różnorodne możliwości i szanse zaistnienia na rynku pracy – mówi Aleksandra Wierbiłowicz-Bielecka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane