Loteryjny szał w USA - 500 mln do wygrania

opublikowano: 28-11-2012, 11:04

Podczas środowego losowania może paść rekordowa wygrana w loterii Powerball. Akumulacja wynosi bowiem równe 500 mln USD, informuje Reuters.

Amerykanów opanował szał i ustawiają się w długich kolejkach do terminali przyjmujących zakłady.

Od dwóch miesięcy Powerball nie znalazł szczęśliwca, któremu udałoby się skreślić sześć wylosowanych liczb a pula wzrosła już o niemal 175 mln USD po tym jak w ostatnią sobotę znów nie padła główna wygrana.

W przypadku gdyby zwycięzca był tylko jeden i zechciał od razu skorzystać z wygranej na jego konto trafiłoby „jedynie” 327,4 mln USD. Natomiast gdyby zdecydował się na pełną pulę 500 mln, musiałby się liczyć z cykliczną wypłatą tej kwoty w ciągu 30 lat.

Kupony loterii Powerball sprzedawane są w 42 stanach, a także w Dystrykcie Kolumbii (Washington DC) i na Amerykańskich Wyspach Dziewiczych. W ciągu ponad 20 lat odnotowano niemal 300 zwycięzców, którzy zdobyli łącznie ponad 11,6 mld USD.

Szanse na wygrane szacowane są na 1 do 175 mln wobec 1 do 280 tys. przy trafieniu przez piorun.

Poprzednia tak wysoka wygrana padła w 2006 r. Pracownicy rzeźni w Nebrasce, która należy do koncernu ConAgra trafili wtedy 365 mln USD.

Z kolei w marcu bieżącego roku troje szczęśliwców podzieliło się wygraną o wartości 656 mln USD w konkurencyjnej loterii Mega Millions.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Reuters

Polecane