Lotniska dla leniwych

AD
opublikowano: 13-11-2014, 14:23

Długie przejścia między strefą kontroli paszportowej a gate'ami na lotniskach są zmorą wielu podróżnych. Wyszukiwarka turystyczna Kayak sprawdziła, gdzie latając samolotem z Europy się nie nachodzimy i warszawskie lotnisko Chopina znalazło się w czołówce najprzyjaźniejszych.

Aby zestawienie było wiarygodne pracownicy wyszukiwarki porównywali lotniska w trzech kategoriach: tych mniejszych, obsługujących rocznie do 25 mln pasażerów,  w kategorii większych, obsługujących 50 mln pasażerów oraz trzeciej, tych obsługujących ponad 50 mln.

Kompaktowa Warszawa
Kompaktowa Warszawa
Na lotnisku Chopina w Warszawie wystarczy jedynie 5 minut aby z kontroli paszportowej dostać się do gate'u. To jeden z najlepszych wyników w Europie
Bloomberg

Wśród mniejszych prym w Europie wiodą dwa różne terminale lotniska Tegel w Berlinie. Aby dostać się z kontroli paszportowej do gate'u wystarczy spacer 3-minutowy. Zaraz za nimi uplasowało się lotniska w Wiedniu, Nicei i Warszawie - wszędzie tam przejście do wyjść samolotowych zajmuje 5 minut.

- Zaletą Lotniska Chopina jest jego kompaktowość. Nasz terminal jest zaprojektowany w taki sposób, aby pasażer wszędzie miał blisko i nie gubił się w gęstwinie korytarzy. Odległość z centralnej strefy kontroli bezpieczeństwa do najbliższego gate’u nie przekracza 30 metrów - komentuje wysoką pozycję stołecznego terminalu jego rzecznik Przemysław Przybylski.

W kategorii lotnisk większych, obsługujących do 50 mln pasażerów rocznie tak niewielkich odległości osiągnąć się już nie da. W tej grupie leniwi będą mieli najlżej na lotnisku Barcelona El Prat w Hiszpanii, bo by dostać się do gate'u wystarczy im "jedynie" 7 minut. Na następnym w kolejności tego zestawienia, czyli rzymskim Fumicino trzeba jednak już minut 13.

W grupie lotnisk największych, obsługujących ponad 50 mln pasażerów rocznie prym wiedzie londyńskie Heathrow. Mimo, że obsługuje rekordową liczbę 72 mln pasażerów  wystarczą tam średnio 4 minuty aby dostać się ze strofy kontroli do gate'u.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane