Łotwa i Estonia otworzą rynki pracy

(Paweł Kubisiak)
08-10-2006, 12:08

Państwa bałtyckie otworzą rynki pracy dla obywateli nowych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Państwa bałtyckie otworzą rynki pracy dla obywateli nowych państw członkowskich Unii Europejskiej. Łotwa i Estonia zapowiadają, że po wejściu do Wspólnoty Rumunii i Bułgarii oczekują przyjazdu pracowników z tych krajów.

W oficjalnych wypowiedziach Ryga i Tallin podkreślają, że nie mają zamiaru dyskryminować nowych członków Wspólnoty i stosować "podwójnych standardów". Nieoficjalnie wiadomo jednak, że Łotwie i Estonii bardo zależy na zapełnieniu luki, która powstała po masowej emigracji zarobkowej do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Na Łotwie szacuje się, że w ostatnich dwóch latach za granicę mogło wyjechać kilkadziesiąt tysięcy osób, w tym wielu specjalistów.

Podobnie jest w przypadku północnego sąsiada Łotwy. Rząd w Tallinie już zdecydował, że w przyszłym roku Bułgarzy i Rumunii będą mogli bez przeszkód szukać pracy w Estonii.

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Łotwa i Estonia otworzą rynki pracy