LPP broni się jako jedyny z blue chipów

ISBNEWS
opublikowano: 23-03-2016, 15:55

Na słabnącym rynku spośród spółek z WIG20 dzielnie broni się tylko LPP.

WIG20 w drugiej części sesji szybko osunął się wyraźnie powyżej poziomu z zamknięcia we wtorek, a o godz. 15.48 straty przekraczały 1,5 proc.

Jedyną spółką, która pozostaje odporna na na przecenę, jest LPP. Dziś rano analitycy DM BDM odtajnili raport z rekomendacją dla akcji dystrybutora odzieży. Zalecenie zmieniono z "redukuj" do "akumuluj", a cenę docelową podniesiono z 5658 do 6412 zł. Po serii kiepskich rekomendacji dla spółki ta w końcu jest pozytywna, bo zmieniło się nastawienie ekspertów do firmy. 

 "Uważamy, że po bardzo ciężkim 2015 roku dla LPP, najbliższe kwartały powinny przynieść bardziej optymistyczne informacje operacyjne płynące ze spółki. Przede wszystkim zwracamy uwagę na czynniki związane ze sprzedażą. Po kilku miesiącach ujemnych odczytów lfl, grupa pod koniec minionego roku powróciła do dodatnich rezultatów. Po drugie, w okresie styczeń-luty 2016 roku spółka zaraportowała bardzo wysokie dynamiki obrotów, co wskazuje na dalszą odbudowę sprzedaży porównywalnej" - czytamy w raporcie.

Analitycy DM BDM prognozują, że LPP osiągnie w tym roku 459,6 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 6 034,8 mln zł, zaś w kolejnym roku 666,9 mln zł zysku i przychody wysokości 6 961,3 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Polecane