LPR, Samoobrona: chcemy realizować umowę stabilizacyjną

Polska Agencja Prasowa SA
07-03-2006, 11:54

Janusz Maksymiuk (Samoobrona) i Bogusław Kowalski (LPR) zapewnili po wtorkowym spotkaniu grupy roboczej paktu stabilizacyjnego PiS-Samoobrona-LPR, że zarówno Samoobrona jak i LPR  chcą realizować umowę stabilizacyjną.

Janusz Maksymiuk (Samoobrona) i Bogusław Kowalski (LPR) zapewnili po wtorkowym spotkaniu grupy roboczej paktu stabilizacyjnego PiS-Samoobrona-LPR, że zarówno Samoobrona jak i LPR  chcą realizować umowę stabilizacyjną. 

    Obaj politycy podkreślili, że na spotkaniu nie było "mowy" o ewentualności samorozwiązania Sejmu, a rozmowy toczyły się w bardzo dobrej atmosferze. Do chwili nadania tej depeszy nie udało się PAP skontaktować z Przemysławem Gosiewskim (PiS), który uczestniczył w spotkaniu sygnatariuszy paktu.

    Tymczasem marszałek Marek Jurek powiedział we wtorek dziennikarzom w Sejmie, że nie ma wniosku o samorozwiązanie Sejmu, ale jak dodał, w marcu PiS powinien podjąć decyzję, czy taki wniosek zgłosić, czy nie. Rano w Radiu Zet Jurek powiedział, że zrobił błąd, odradzając w lutym prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu skrócenie kadencji Sejmu i rozpisanie wcześniejszych wyborów.

    Maksymiuk powiedział dziennikarzom, że Samoobrona jest przeciwna samorozwiązaniu Sejmu. "Wystarczy już tych igrzysk, trzeba realizować ustalone przez trzy strony ustawy. Samoobrona chce realizować program i wdrażać nasze ustawy" - podkreślił.

    Zapewnił jednocześnie, że Samoobrona nie obawia się wcześniejszych wyborów. "Notowania mamy dobre, ale nie można zniechęcać ludzi do demokracji, bo na kolejne wybory pójdzie teraz bardzo mało osób" - ocenił.

    Maksymiuk powiedział też, że gdyby sygnały o samorozwiązaniu Sejmu były "kolejną grą PiS", to - jak zaznaczył - świadczyłoby to bardzo źle o politykach Prawa i Sprawiedliwości. "Szkoda czasu na kolejne rozgrywki. Ten kto chce przyspieszonych wyborów, nie chce realizować swojego programu" - podkreślił.

    Kowalski powiedział dziennikarzom, że prace zespołu roboczego w ramach paktu stabilizacyjnego "toczą się bardzo sprawnie". "Nie ma złego klimatu między nami, dotrzymujemy nawzajem słowa i realizujemy wspólne uzgodnienia. Nie mamy się o co na siebie boczyć" - ocenił.

    Kowalski poinformował, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie Rady Sygnatariuszy: Jarosława Kaczyńskiego, Andrzeja Leppera i Romana Giertycha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / LPR, Samoobrona: chcemy realizować umowę stabilizacyjną