LPR żąda przerwania prywatyzacji ZE Dolna Odra - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-11-2005, 08:01

Jeżeli rząd nie wycofa się z prywatyzacji Zespołu Elektrowni Dolna Odra, Liga Polskich Rodzin wycofa poparcie dla rządu PiS. Takie zapewnienie złożył wczoraj na konferencji prasowej Rafał Wiechecki - informuje "Głos Szczeciński".

Jeżeli rząd nie wycofa się z prywatyzacji Zespołu Elektrowni Dolna Odra, Liga Polskich Rodzin wycofa poparcie dla rządu PiS. Takie zapewnienie złożył wczoraj na konferencji prasowej Rafał Wiechecki - informuje "Głos Szczeciński".

Ten szczeciński poseł LPR zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu zapyta ministra skarbu Andrzeja Mikosza o prywatyzację Dolnej Odry.

- LPR udzieliła poparcia nowemu rządowi, ale jeśli nie będzie wywiązywał się ze swoich zobowiązań, wycofamy to poparcie. Ta prywatyzacja to kuriozum ekonomiczne. Prywatyzuje się firmę, która przynosi dochody, jest strategicznym dla państwa przedsiębiorstwem stanowiącym rezerwę dla Polski w razie kryzysu i robi się to w dziwnym pośpiechu. To jest złodziejska prywatyzacja - powiedział Wiechecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane