Lubawa pod lupą SII

KZ
opublikowano: 26-04-2013, 14:55

Analityk Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych przygotował raport na temat Lubawy.

- Po wyjściu z akcjonariatu Krzysztofa Moski, wiodącym akcjonariuszem Lubawy stał się Stanisław Litwin. W skład nowo powstałej grupy kapitałowej weszły trzy nowe podmioty, które wcześniej kontrolował. W ten sposób w działalności koncernu dominuje teraz wytwarzanie, przetwórstwo i sprzedaż specjalistycznych tkanin oraz dzianin technicznych. Dotychczasowe produkty samej spółki Lubawa mają znacznie mniejszy udział. Wzajemna współpraca spółek, wymiana technologii, doświadczeń i know-how w większym stopniu uodparniają grupę na wahania koniunkturalne oraz zwiększają ekspozycję na kilka branż -napisano w raporcie, zatytułowanym "Efekty synergii dzięki przejęciom".

Zdaniem analityka SII, silna pozycja w swoich niszowych branżach umożliwia spółkom z grupy realizację długoterminowych kontraktów. Gwarantuje to stabilność przychodów. Jednak największe nadzieje spośród wszystkich podmiotów zarząd wiąże z ekspansją zagraniczną Lubawy. Nawiązana współpraca z firmami z Włoch i USA pozwoliła rozszerzyć i uatrakcyjnić portfolio produktowe. Obecnie spółka ta stara się o kontrakty w Indiach, Nigerii, Armenii czy Szwecji.

Jakie nowe produkty oferuje Lubawa? Co już osiągnęła w Armenii ? Nad jakimi synergiami w grupie kapitałowej pracuje obecnie zarząd? Jakie sygnały płyną z analizy technicznej? Pełny raport jest dostępny na stronie www.sii.org.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane