Lubuskie wyśle firmy za granicę

MBE
opublikowano: 24-02-2014, 00:00

Stany Zjednoczone, Chiny, Europa Zachodnia i Skandynawia — tam przedsiębiorcy z regionu będą mieli szansę znaleźć kontrahentów.

Województwo lubuskie przygotowało w tym roku dla przedsiębiorców z regionu liczne wyjazdy i misje, by zintensyfikować biznesową współpracę polskich i zagranicznych firm. W czerwcu przedsiębiorcy wezmą udział w Międzynarodowych Targach Camacol, organizowanych w Miami. Wydarzeniu będzie towarzyszyć kongres 22 izb gospodarczych, organizacji handlowych i agencji rządowych, zajmujących się wymianą towarową i usług.

— Firmy wybrane w naborze nie zapłacą za wyjazd. Jest on finansowany w 100 proc. z LRPO. W tej chwili po stronie amerykańskiej trwa kojarzenie firm. Gdyby dla kogoś nie udało się znaleźć odpowiedniego partnera biznesowego, mamy listę rezerwową, bo chętnych do wyjazdu było zdecydowanie więcej niż miejsc — mówi Elżbieta Polak, marszałek woj. lubuskiego.

8 września w Zielonej Górze odbędzie się Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze „Lubuskie wrota dla chińskich inwestycji”.Będą w nim uczestniczyć partnerzy regionu z Prowincji Hainan, Siczuan i miasta Wuxi, a także przedstawiciele świata biznesu i reprezentanci polsko- -chińskich izb. Wiosną i jesienią lubuscy przedsiębiorcy będą mieli też możliwość wyjazdu na dwie duże i prestiżowe imprezy targowe — na Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji w Cannes (11-14 marca) i targi inwestycji i nieruchomości Expo Real w Monachium (6-10 października). Natomiast w misji do Danii i Szwecji, planowanej na przełomie października i listopada, weźmie udział sześciu przedsiębiorców. To wydarzenie ma zachęcić Skandynawów do lokowania biznesu nie tylko w Zachodniopomorskiem.

— Mamy nadzieję, że ta niewidzialna granica zostanie przekroczona i że nasze województwo okaże się przyjaznym miejscem nie tylko dla firm typu IKEA — mówi Leszek Urban, kierownik Wydziału Przedsiębiorczości w UMWL. Lubuskie planuje również zacieśnić współpracę z regionami przygranicznymi, w tym z Brandenburgią. Już współpracuje z nim m.in. w ramach projektów Europejskiej Współpracy Transgranicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu