Lubuskie zainwestuje w energię odnawialną

  • Marta Bellon
opublikowano: 14-05-2015, 00:00

INNOWACJE W SAMORZĄDACH W województwie lubuskim ma powstać Konsorcjum Innowacyjnych Technologii Energii Odnawialnych (LUKON).

Będzie efektem połączenia i ścisłej współpracy kilku zakładów: biogazowni, zakładu produkcji peletu lub nawozu, stacji hodowli alg oraz technologii, np. instalacji PV ze stacją akumulatorów czy wytłaczania oleju i lipidów. To inicjatywa samorządu regionu, Uniwersytetu Zielonogórskiego i przedsiębiorców z Polski i Niemiec. Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Nowym Kisielinie ma powstać m.in. biogazownia i farma fotowoltaiczna. Na 12 ha ziemi wykupionej od uniwersytetu firma Iteo będzie uprawiała algi, które posłużą jako wsad do biogazowni. Iteo specjalizuje się w innowacyjnych technikach energii odnawialnej. Do realizowania projektów naukowo-badawczych i wykorzystujących odnawialne źródła energii region planuje wykorzystać fundusze unijne z nowej perspektywy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane