Ludwik Dorn raczej pozostanie wicepremierem

17-02-2007, 23:11

Dorn najprawdopodobniej pozostanie w rządzie na stanowisku wicepremiera i szefa nowego Komitetu Rady Ministrów ds. Informatyzacji – uważa „Newsweek”.

Dorn najprawdopodobniej pozostanie w rządzie na stanowisku wicepremiera i szefa nowego Komitetu Rady Ministrów ds. Informatyzacji – uważa „Newsweek”.

O tym, że Dorn w zamian za pozostanie w rządzie dostanie utworzony specjalnie dla niego Komitet Rady Ministrów ds. Informatyzacji pisało też sobotnie "Życie Warszawy". Jeśli odmówi, być może będzie prezesem NIK.

- Ludwik Dorn nie bronił wiceszefa CBŚ Waldemara Jarczewskiego i nie wiedział o jego domniemanych powiązaniach z Henrykiem Stokłosą – podał „Newsweek” na swojej stronie internetowej. Według tygodnika, taki jest wniosek rządowego zespołu, który zakończył badanie zarzutów wobec wicepremiera sformułowanych przez "Rzeczpospolitą". Gazeta ta zarzucała byłemu szefowi MSWiA, że bronił Jarczewskiego, gdy funkcjonariusze CBŚ wykryli jego powiązania ze Stokłosą.

Podobny do wniosków komisji był ton niedawnych wypowiedzi ministra sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro mówił, że informacje, jakoby wicepremier bronił byłego zastępcę komendanta głównego policji przed oskarżeniami o niejasne powiązania, to zwykłe insynuacje.

Małe są szanse na powrót Dorna do kierowania klubem PiS, o czym spekulowała prasa. Obecnego szefa klubu Marka Kuchcińskiego może zastąpić Joachim Brudziński, sekretarz generalny PiS. Jest to prawdopodobne, gdyż Jarosław Kaczyński słabo ocenia Kuchcińskiego, który zaliczył serię głośnych wpadek.

O losach Ludwika Dorna ostatecznie zdecyduje zapewne rozmowa w cztery oczy z premierem. Jeszcze w piątek rzecznik rządu Jan Dziedziczak mówił, że premier podejmie decyzję w sprawie przyszłości Dorna w rządzie najwcześniej w przyszłym tygodniu. W piątek wieczorem premier otrzymał poufny raport z prac rządowego zespołu kierowanego przez ministra w Kancelarii Premiera Adama Lipińskiego, który miał za zadanie wyjaśnić kwestie poruszone przez Dorna.

PK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ludwik Dorn raczej pozostanie wicepremierem