Ludzie biznesu rozczarowani biało-czerwonymi

opublikowano: 26-06-2018, 15:26
aktualizacja: 26-06-2018, 15:29

Jacek Rutkowski, właściciel Amiki, jako jedyny przewidział, że Polska nie wyjdzie z grupy i prowadzi w Lidze Typerów „PB”.

Ćwierćfinał – taki wynik miała osiągnąć polska reprezentacja na mundialu w Rosji, zdaniem ludzi biznesu uczestniczących w Lidze Typerów „PB”. Tak obstawiało 7 z 14 obstawiających. Aż troje widziało biało-czerwonych w półfinale, a Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, stawiał na wygranie mundialu. Janusz Filipiak, właściciel Comarchu i Cracovii oraz Dariusz Mioduski, właściciel Legii Warszawa, zakładali, że odpadniemy w 1/8 finału. Tylko Jacek Rutkowski, prezes Amiki, pesymistycznie stawiał na to, że przygodę w Rosji zakończymy po 3 meczach. Po opublikowaniu typów zebrało mu się w mediach społecznościowych za czarnowidztwo, ale wyszło na to, że najlepiej ocenił potencjał biało-czerwonych. Dzięki temu z 7 punktami jest liderem Ligi Typerów „PB”. Potem wszyscy mają po 4 punkty, dzięki trafnemu przewidzeniu awansu Rosji i Urugwaju z grupy A oraz Hiszpanii i Portugalii z grupy B. Wyłamał się tylko Daniel Obajtek, który liczył że kosztem Rosji i Portugalii, wejdą potentaci w produkcji ropy: Arabia Saudyjska i Iran. Nie trafił, dlatego z 2 punktami zajmuje na razie ostatnie miejsce w tabeli.

O kolejności w tabeli decydują tylko awanse, bowiem nikt nie przewidział trafnie dokładnego wyniku meczów Polaków, ani z Senegalem (najbliżej był Jacek Rutkowski, który typował 0:2) ani z Kolumbią (najbliżej był Janusz Filipiak, który obstawiał 1:3. Porażkę, ale w innym stosunku bramkowym przewidzieli także Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego, Dariusz Mioduski oraz Jacek Rutkowski.

Zobacz, jak typowali ludzie biznesu

Dzisiejsze mecze mocno podzielą tabelę. O ile wszyscy zgodnie przewidują awans Danii i Francji, co jest bardzo prawdopodobne, to w grupie D już typy są podzielone. Niepewny jest awans Argentyny, a ją w dalszej fazie widzieli wszyscy obstawiający, a Dariusz Mioduski i Bertus Servaas nawet w roli mistrzów świata. Jako drugi awansujący najczęściej wymieniana jest Chorwacja, ale nie brak i typów na Nigerię i Islandię

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu