Ludzie biznesu za głosowaniem ws. warunków Brexitu

  • DI
opublikowano: 03-11-2018, 20:36

Sygnatariusze listu, żeby "ostateczną decyzję" w tej sprawie podjęli wyborcy.

Brexit
Zobacz więcej

Brexit fot. Bloomberg

Ponad 50 ważnych przedstawicieli brytyjskiego biznesu w liście, który w niedzielę ma się ukazać w prasie, domaga się głosowania, w którym wyborcy mieliby zatwierdzić lub odrzucić warunki Brexitu wynegocjowane z UE przez rząd - podała w sobotę stacja Sky News.

Wśród osób podpisanych pod listem jest prezes sieci księgarni Waterstones - James Dunt, były prezes sieci sklepów Sainsbury's - Justin King oraz członkini zarządu sieci sklepów Marks & Spencer i współzałożycielka serwisu podróżniczego Lastminute.com Martha Lane-Fox.

Według źródła, na które powołuje się Sky News, sygnatariusze listu ostrzegają, że propozycje w sprawie Brexitu, negocjowane obecnie przez rząd brytyjski i Komisję Europejską, wbrew oficjalnym deklaracjom nie pozwolą uniknąć problemów w relacjach handlowych po wyjściu kraju ze Wspólnoty, co ma nastąpić w marcu przyszłego roku. Wskazuje się też na zagrożenia dla handlu, związane ze "ślepym lub destruktywnym Brexitem".

List ma zapowiadać start kampanii Business for a People's Vote (ang. biznes na rzecz głosowania), która ma być prowadzona w nadchodzących tygodniach.

Jak pisze Reuters, w ostatnim czasie zarówno zwolennicy Brexitu, jak i jego przeciwnicy nasilili swoje działania, podczas gdy Londyn i Bruksela liczą na zakończenie rozmów do końca bieżącego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy