Ludzie z Polkomtela rządzą w Exatelu

Zdzisław Nowak odchodzi ze spółki, która pracuje nad nową strategią.

Zdzisław Nowak był prezesem Exatela pięć lat. Wczoraj rada nadzorcza przyjęła jego rezygnację. Obowiązki prezesa będzie teraz pełnił Wojciech Pomykała, wiceprezes. Przyszedł do spółki miesiąc temu wraz z Magdaleną Dziewguć, również wiceprezesem. Oboje pracowali wcześniej w Polkomtelu, operatorze sieci Plus. Odejście Zdzisława Nowaka, o którym na rynku mówiło się od kilku miesięcy, wiąże się ze zmianą strategii jego właściciela — Polskiej Grupy Energetycznej (PGE). Po objęciu sterów PGE przez Krzysztofa Kiliana, wcześniej wiceprezesa Polkomtela, energetyczny potentat poinformował, że rezygnuje z planów sprzedaży operatora.

— Aktywa oraz know-how spółki Exatel mogą być efektywnie wykorzystane w obecnej strukturze grupy w zakresie budowy infrastruktury i przesyłu danych — zwłaszcza na potrzeby segmentu dystrybucji energii elektrycznej — informowała PGE w majowym komunikacie. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o wstępnych planach stworzenia na bazie Exatela operatora telekomunikacyjnego dla energetyki. Jak twierdzi Bogusława Matuszewska, wiceprezes PGE, ten pomysł zdążył się już jednak zdezaktualizować.

— Nowa strategia przewiduje wzmocnienie pozycji spółki w segmencie usług dla biznesu poza PGE — mówi Bogusława Matuszewska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu