Lufthansa ma Internet w samolotach

Karolina Guzińska
opublikowano: 13-02-2003, 00:00

Od 15 stycznia 2003 r. Lufthansa stała się pierwszą linią lotniczą zapewniającą stabilny, szerokopasmowy, szybki dostęp do Internetu w czasie rejsowego lotu. Przedsięwzięcie jest wynikiem współpracy między Lufthansą i Connexion by Boeing. Nowa usługa będzie udostępniona bezpłatnie wszystkim pasażerom podróżującym samolotami Lufthansy między Frankfurtem i Waszyngtonem. Do połowy 2004 r. korzystanie z portalu FlyNet pozostanie bezpłatne. Później dostęp do Internetu w czasie rejsowych lotów ma kosztować pomiędzy 30 a 35 EUR za jeden odcinek lotu. Lufthansa planuje także wprowadzenie FlyNetu w samolotach dalekiego zasięgu.

Kolejnym krokiem będzie wyposażenie 55 saloników Lufthansy na lotniskach w dostęp do Internetu za pomocą technologii WLAN (Wireless Local Area Network). Partnerem Lufthansy w realizacji tego przedsięwzięcia jest Vodafone D2.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Lufthansa ma Internet w samolotach