Lufthansa przesiada się na mniejsze samoloty

  • Paweł Makosz
opublikowano: 16-02-2021, 11:07

Lufthansa prowadzi rozmowy z producentami samolotów, chcąc dokonać zmian w części swoich zamówień. Przewoźnik planuje dostosowanie floty do mniejszego popytu na podróże międzykontynentalne.

Największa grupa linii lotniczych w Europie prowadzi negocjacje z Airbusem i Boeingiem w sprawie zmian w złożonych już zamówieniach. Dyrektor generalny Lufthansy Carsten Spohr powiedział, że producenci wykazują elastyczność w rozmowach.

Fot. Dominic Wunderlich/Pixabay

Kosztem czterosilnikowych, szerokokadłubowych maszyn, Lufthansa planuje zakup mniejszych Boeingów 787. Zmiana związana jest z trwałym spadkiem popytu na podróże międzykontynentalne.

– Wycofujemy z floty część czterosilnikowych samolotów dalekiego zasięgu, co stwarza pewne zapotrzebowanie na mniejsze modele dalekobieżne - powiedział Spohr.

Po godz. 10:00 akcje Lufthansy wzrosły o 0,91 proc. do 11,10 euro. W 2020 roku przewoźnik stracił jedną trzecią swojej wartości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane