Lufthansa złoży pilotom nową ofertę w odpowiedzi na strajki

opublikowano: 06-09-2022, 12:17
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Niemiecka linia lotnicza Lufthansa poinformowała, że we wtorek złoży pilotom lepszą ofertę, aby powstrzymać eskalację sporu płacowego po tym, jak związek zapowiedział, że w tym tygodniu ponownie zastrajkuje – donosi agencja Reuters.

Strajk ogłoszony przez związek pilotów Vereinigung Cockpit zmusił linię lotniczą do odwołania setek lotów, co jeszcze bardziej zwiększa chaos związany z podróżami.

Piloci pasażerscy będą strajkować w środę i czwartek, a piloci cargo od środy do piątku, przekazał związek, który zbiera ponad 5 tys. pilotów.

Lufthansa poinformowała, że jej zespół kryzysowy podejmie do godziny 12:00 czasu lokalnego decyzję o odwołaniu lotów z powodu planowanych działań.

W oświadczeniu linia lotnicza stwierdziła, że eskalacja była godna ubolewania w świetle planowanych rozmów we wtorek.

VC zażądał podwyżki płac z mocą wsteczną o 5,5 proc. od 1 lipca, a także podwyżki o 8,2 proc. w 2023 r. w odpowiedzi na inflację.

Do tej pory linia lotnicza zaoferowała podwyżkę o 500 euro od 1 września tego roku i 400 euro od 1 kwietnia 2023 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane