LUG powołał spółkę joint venture w Argentynie

opublikowano: 16-06-2017, 09:58
aktualizacja: 16-06-2017, 10:02

LUG, zielonogórski producent opraw oświetleniowych, powołał wraz z Provider Argentina spółkę joint venture pod nazwą LUG Argentina, która w prowincji Misiones poprowadzi zakład produkcyjno-montażowy i zajmie się dystrybucją.

Spółka skoncentruje się na rozwoju energooszczędnych rozwiązań ledowych.

- W Argentynie będą produkowane wyłącznie oprawy oświetleniowe w technologii LED, ze szczególnym naciskiem na oprawy dedykowane przestrzeniom miejskim, czyli ulicom, parkingom, parkom i budynkom publicznym – mówi Ryszard Wtorkowski, prezes Lugu.

Partnerzy zobowiązali się do podniesienia kapitału zakładowego nowej spółki do poziomu 1 mln euro do końca 2017 r., przy czym każdy z partnerów wniesie wkład w wysokości 500 tys. euro. LUG  w ramach powyższego zobowiązania przekaże nowemu podmiotowi maszynę produkcyjną niezbędną do rozpoczęcia działalności. Wartość urządzenia odpowiada wysokości wkładu na kapitał zakładowy i zostanie zaliczona na jego poczet. LUG . zawarł ponadto z nową spółką umowę cesji kontraktu z Rządem Prowincji Misiones, zawartego w dniu 11 października 2016 r. W ramach umowy z 10 kwietnia 2017 roku LUG S.A. zawarł dodatkową umowę z Parque Industrial S.A.P.E.M., która przewiduje, że  koszty budowy zakładu produkcyjnego finansuje w całości Parque Industrial S.A.P.E.M. – park przemysłowy powołany przez władze prowincji Misiones i miasta Posadas. 

- Podpisaliśmy kilka strategicznych dla projektu dokumentów. Równocześnie z powołaniem nowej spółki i podpisaniem cesji zawarliśmy umowę o współpracy oraz umowę akcjonariuszy; ta ostatnia wraz z warunkami zawartymi w umowie cesji oraz zapisami statutowymi zabezpieczają odpowiednio prawa korporacyjne LUG w przedsięwzięciu joint venture. – podsumowuje Ryszard Wtorkowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu