Łukasz Wejchert wchodzi w Virgin

MEW
opublikowano: 06-08-2012, 23:13

Wieloletni prezes Onetu potwierdził zainteresowanie Virgin Mobile, który z kolei deklaruje, że chce być piątym operatorem komórkowym.

Virgin Mobile, który wkrótce wystartuje w Polsce, ma duże ambicje. - Chcemy być widocznym, piątym operatorem komórkowym na rynku w ciągu trzech lat – mówi Tomasz Gniewek, zarządzający Virgin Mobile w Polsce.

Zobacz więcej

Łukasz Wejchert potwierdza, że chce zainwestować w Virgin Mobile (fot. Puls Biznesu_Marek Wiśniewski)

Operator, korzystający z rozpoznawalnej międzynarodowej marki ekscentrycznego miliardera Richarda Bransona, nie zraża się szeregiem niepowodzeń operatorów wirtualnych na polskim rynku – kilkunastu operatorów działających bez własnej infrastruktury ma niecały 1 proc. rynku.

- My jesteśmy jedynym operatorem „na serio”, a nie dodatkiem do innego rodzaju usług – mówi Marcin Wieczorkowski, odpowiadający za marketing Virgin Mobile w Polsce.

Łukasz Wejchert, wieloletni prezes Onetu, potwierdził informacje „PB”, że jest zainteresowany objęciem mniejszościowego udziału w Virgin Mobile w Polsce.

- Wierzę mocno w model biznesowy Virgin Mobile i ofertę dla klientów. Jest to świetna marka, trzecia międzynarodowa marka operatora komórkowego w Polsce. Przekonało mnie też doświadczenie i jakość osób związanych z Virgin Mobile w Polsce – mówi Łukasz Wejchert.

Virgin Mobile uruchomi działalność, jak tylko zakończy się sądowa procedura rejestracji spółki. Spółka, która używa brandu stworzonego przez słynnego brytyjskiego miliardera Richarda Bransona, chce rozpocząć działalność od oferty pre-paidowej. W perspektywie dwóch lat rozważa uruchomienie usług abonamentowych. Analizuje też możliwość wprowadzenia różnego rodzaju usług dodanych, choć na razie nie chce mówić o szczegółach.

- Zdecydowaliśmy się rozpocząć działalność od rynku polskiego ze względu na wielkość rynku, stabilny rozwój gospodarczy, oraz możliwość zaoferowania lepszej niż dotychczas jakości klientom telefonii komórkowej – mówi Kristian Myrup, prezes Virgin Mobile Central and Eastern Europe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu