Łukoil nie kupi Możejek

PJ
opublikowano: 21-10-2010, 00:00

Jeśli ktoś się zdecyduje, będzie to inwestor ze Wschodu — twierdzi przedstawiciel rosyjskiego koncernu.

Jeśli ktoś się zdecyduje, będzie to inwestor ze Wschodu — twierdzi przedstawiciel rosyjskiego koncernu.

Wczoraj informowaliśmy o pojawieniu się kilku firm potencjalnie zainteresowanych wejściem kapitałowym do orlenowskich Możejek zarządzanych przez spółkę Orlen Lietuva. Dziś litewski dziennik "Verslo Żinios" publikuje dotyczący tej kwestii wywiad z regionalnym przedstawicielem rosyjskiego koncernu naftowego Łukoil. Firma od dawna wymieniana była przez media jako jeden z kandydatów do wejścia do Możejek.

Ivan Paleicik, szef spółki Lukoil Baltic, podkreśla jednak, że koncern był zainteresowany tymi aktywami cztery-pięć lat temu. Czasy się jednak zmieniły i już nie jest. Podkreśla jednak, że jeśli ktoś miałby dokonać takiej transakcji, będzie to inwestor ze Wschodu. Nie liczyłby natomiast na wielu inwestorów zachodnich. Przekonuje, że obecnie czasy nie sprzyjają dokonywaniu przez nich takich transakcji. Zachodnie koncerny naftowe same nie są w najlepszej kondycji finansowej i sprzedały ostatnio około 11 podobnych zakładów. Twierdzi też, że m.in. z tego powodu będzie trudno o uzyskanie dobrej ceny za Możejki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Łukoil nie kupi Możejek