Luksusowy MDM na Muranowie

Emil Górecki
opublikowano: 13-03-2007, 00:00

Około 750 apartamentów powstanie do 2010 r. na warszawskim Muranowie, na gruntach dawnej zajezdni Inflancka.

Około 750 apartamentów powstanie do 2010 r. na warszawskim Muranowie, na gruntach dawnej zajezdni Inflancka.

Lokale w Apartamentach Murano mają kosztować średnio 14 tys., a najlepsze nawet 17-18 tys. zł za mkw. W skład kompleksu wejdą 7-18-kondygnacyjne budynki, otaczające ponadhektarowy zielony dziedziniec z placami zabaw. Deweloper — Budimex Nieruchomości — nie podaje wartości, ale szefowie firmy twierdzą, że to jej najdroższa inwestycja. Projekt ma się wtapiać w tkankę miasta, przez nawiązanie do okolicznych powojennych budynków.

— Architekci projektujący dla Warszawy dopiero szukają jej tożsamości. Większość boi się nawiązać do socrealizmu: dawnego budynku PZPR, osiedla MDM. A nasz projekt go przypomina. Będzie warszawski w formie, lecz kapitalistyczny w treści — śmieje się Marek Dunikowski, szef zespołu projektantów z DDJM Biuro Architektoniczne.

Budowa pierwszej części inwestycji rusza w II połowie kwietnia, a ma się zakończyć na przełomie 2008 i 2009 r. Będzie to 261, w większości dwupokojowych, mieszkań. Ich sprzedaż rozpocznie się po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę. Cena zostanie określona dzień wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu