Luxoft polubił Warszawę

opublikowano: 26-10-2017, 22:00
aktualizacja: 26-10-2017, 22:19

Firma otwiera biuro w stolicy i myśli o kolejnym. Wdraża platformy dla banków i szuka klientów z sektora zdrowia.

Luxoft, firma oferująca usługi IT, do Warszawy wszedł rok temu. Przez ten czas miał tymczasowe biuro, dziś otwiera właściwe, i to nie byle jakie: w Warsaw Spire.

OJCOWIE SUKCESU:  Gdy wchodziliśmy do Polski siedem lat temu, niewiele osób wiedziało, co to jest bankowość inwestycyjna. Przez te lata wraz z innymi firmami zbudowaliśmy potencjał intelektualny, który zachęcił do wejścia bank JP Morgan — mówi Wojciech Mach, dyrektor zarządzający Luxoft Poland i Luxoft Central Europe.
Zobacz więcej

OJCOWIE SUKCESU: Gdy wchodziliśmy do Polski siedem lat temu, niewiele osób wiedziało, co to jest bankowość inwestycyjna. Przez te lata wraz z innymi firmami zbudowaliśmy potencjał intelektualny, który zachęcił do wejścia bank JP Morgan — mówi Wojciech Mach, dyrektor zarządzający Luxoft Poland i Luxoft Central Europe. Fot. ARC

— Zajmujemy jedno piętro, około 1 tys. mkw., na 36. piętrze, zadbaliśmy o widoki pracowników. Zatrudniamy tu 100 osób. Za chwilę będzie za mało miejsca, a wtedy wyjdziemy dalej. Jeśli będziemy szukać, to pewnie w okolicachulicy Towarowej — mówi Wojciech Mach, dyrektor zarządzający Luxoft Poland i Luxoft Central Europe. Gdy Luxoft otwierał biuro w Warszawie, informował, że przyszedł do stolicy za klientami z sektora bankowego.

— Warszawa jest specjalnym miejscem. W Krakowie i Wrocławiu zatrudniamy setki osób, które realizują długoterminowe projekty i od zera opracowują rozwiązania dla klientów. W Warszawie mamy mniejsze zespoły ekspertów, którzy wdrażają nowoczesne technologie i realizują projekty konsultanckie — mówi Wojciech Mach. Luxoft ma jeden z największych na świecie zespołów wdrożeniowych dla platform Murex stosowanych przez banki do działalności inwestycyjnej.

— Niedawno kupiliśmy szwajcarską firmę Una Fortis, konsultanta firmy Avaloq, której platforma jest wykorzystywana w bankowości na całym świecie. Teraz oferujemy wdrożenia także tej platformy. Myślimy o tym, by w Warszawie zbudować centrum kompetencyjne platformy Avaloq. Decyzja zapadnie w ciągu trzech miesięcy. Tak jak chwalimy się, że pod Wrocławiem powstają baterie do samochodów elektrycznych, tak w Warszawie mogłoby powstawać oprogramowanie, które jest sercem banku — mówi Wojciech Mach.

W stolicy Luxoft realizuje też projekty z branży podróży i zaczyna prace w nowym sektorze: zdrowia i life-sciences. Szefem globalnym spółki odpowiedzialnym za ten obszar jest były prezes ds. IT w Novartisie — Sam Mantle. Warszawa urosła szybciej, niż firma planowała. Rosną także oddziały w innych miastach: Krakowie, gdzie Luxoft zatrudnia 1200 osób, Wrocławiu — 600, i Trójmieście — 100.

— We wszystkich miastach zatrudnienie przynajmniej pozostanie takie samo, przy czym to oznacza przejście do bardziej skomplikowanych usług. Na pewno przybędzie pracowników w Warszawie i Krakowie. W Krakowie wczorajotworzyliśmy nowe biuro — klientem jest instytucja finansowa z USA, która po raz pierwszy zamawia usługi w Europie. W Trójmieście, gdzie dotychczas mieliśmy jednego klienta, pojawili się kolejni — mówi Wojciech Mach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy